Misyonumuz

Üniversite ve sanayi işbirliğinin sağlanması yoluyla teknik fikirleri ticarileşebilir çıktılar haline getiren, yurt içi kaynakları kullanarak yüksek kalite standartlarında, çevreye duyarlı üretim yapan, PVD/CVD kaplama ve vakum teknolojilerinde dışa bağımlılığın azalmasına katkı sağlayan, küresel hedeflerine marka bilinilirliğini artırarak ulaşan bir kuruluş olmaktır.

DKP1818_2021CABIN_FRONT.png

Hikayemiz

PVD ve altın kaplama sektörlerinde geçirilen uzun yılların ardından sektörün getirmiş olduğu çözüm üretme, ar-ge, parça tasarımı, komponent üretimi konularındaki deneyim bizlere Atavak firmasını kurma konusunda yol göstermiştir.

Yurtdışı kaynaklı, yüksek teknoloji üretiminde kullanılan PVD ve CVD kaplama makine ve makine bileşenlerinin yerine; ülkemiz sınırları içerisinde geliştirdiğimiz makine parçalarının ve yeni teknolojilerin dünya genelinde kullanılmaya başlaması esas gayemizdir.

Üniversite ve enstitülerle yapacağımız işbirlikleri sayesinde bilimsel çalışmaların sanayi ve üretime aktarılması, dünya pazarına yeni teknolojilerle çıkılması adım adım hedefimize ulaşırken bizi gururlandıracaktır.

Teknolojik gelişmeler ışığında, inovatif AR-GE çalışmaları gerçekleştiren, yeni ürün geliştirmelerinin arttırılarak ülke ekonomisinin kalıcı ve istikrarlı büyümesine katkıda bulunan, alanında uluslararası düzeyde rekabet edebilen, yerli üretici olmaktır.

DKP1818-60_2021-Jul-29_07-21-backside view.jpg

Vizyonumuz